4garden - Plante la ghiveci, trandafiri, vita de vie

dancoman

Member
Domnule Lucaci ,cu parere de rau mai cunosc cateva persoane care mi-au aratat acelasi trandafir,galben,frumos...dar nu Graham T....eu inteleg situatia foarte bine,aceste discutii mai bine aveau loc in ,,privat,, ,inteleg ca depuneti eforturi mari pentru a produce si la noi un numar cat mai diversificat de roze,rugamintea noastra este ca in timp rezonabil sa schimbati denumirea acelui trandafir(caci este evidenta eroarea),eventual sa ne comunicati in PM denumirea trandafirului postat de Anas. Multumesc.
 

lucaci.m

Member
dancoman a spus:
Domnule Lucaci ,cu parere de rau mai cunosc cateva persoane care mi-au aratat acelasi trandafir,galben,frumos...dar nu Graham T....eu inteleg situatia foarte bine,aceste discutii mai bine aveau loc in ,,privat,, ,inteleg ca depuneti eforturi mari pentru a produce si la noi un numar cat mai diversificat de roze,rugamintea noastra este ca in timp rezonabil sa schimbati denumirea acelui trandafir(caci este evidenta eroarea),eventual sa ne comunicati in PM denumirea trandafirului postat de Anas. Multumesc.
Va respect pentru mesajul dvs. Domnule Coman. Aveti dreptate atat dvs. cat si celelalte persoane. Facem eforturi foarte mari in directia aceasta si in viitorul apropiat venim cu suprize placute! Ce pot in acest moment sa spun este ca, pepiniere Ciumbrud Plant produce plante de calitate!

O zi buna!
 

lucaci.m

Member
Buna ziua,

Cel mai nou newsletter cu ingrasaminte il gasiti aici. Pe 4garden.ro gasiti ingrasaminte lichide, foliare, organo-minerale pentru pomi fructiferi, vita de vie sau trandafiri dar si pentru plante de apartament si ornamentale.
 

dancoman

Member
lucaci.m a spus:
Buna ziua,

Cel mai nou newsletter cu ingrasaminte il gasiti aici. Pe 4garden.ro gasiti ingrasaminte lichide, foliare, organo-minerale pentru pomi fructiferi, vita de vie sau trandafiri dar si pentru plante de apartament si ornamentale.
Mi-am exprimat dorinta(de fapt comuna multor forumisti) ca sa luati in calcul si expedierea prin Posta Romana a coletelor cu volum redus,sunt convins ca cel putin la roze vanzarile prin sistem electronic se vor tripla!Expedierea prin curier rapid va anuleaza de fapt preturile bune la produse.Deasemenea un sfat,pe Facebook incercati postarea unor foto realizate(mai) profesional,caci in mod sigur atunci se va realiza distribuirea lor !

O zi buna va doresc!
 

lucaci.m

Member
dancoman a spus:
lucaci.m a spus:
Buna ziua,

Cel mai nou newsletter cu ingrasaminte il gasiti aici. Pe 4garden.ro gasiti ingrasaminte lichide, foliare, organo-minerale pentru pomi fructiferi, vita de vie sau trandafiri dar si pentru plante de apartament si ornamentale.
Mi-am exprimat dorinta(de fapt comuna multor forumisti) ca sa luati in calcul si expedierea prin Posta Romana a coletelor cu volum redus,sunt convins ca cel putin la roze vanzarile prin sistem electronic se vor tripla!Expedierea prin curier rapid va anuleaza de fapt preturile bune la produse.Deasemenea un sfat,pe Facebook incercati postarea unor foto realizate(mai) profesional,caci in mod sigur atunci se va realiza distribuirea lor !

O zi buna va doresc!
Multumesc pentru sfaturi, tinem cont de ele si cu siguranta in viitor vor exista si alte modalitati de transport.

O zi buna!
 

raven

Member
dl. Lucaci, am facut in luna septembrie o comanda de trandafiri si vita de vie, puteti sa imi spuneti aproximativ cand veti face livrarea?

Multumesc
 

lucaci.m

Member
raven a spus:
dl. Lucaci, am facut in luna septembrie o comanda de trandafiri si vita de vie, puteti sa imi spuneti aproximativ cand veti face livrarea?

Multumesc
Buna ziua,

Pentru informatii despre stadiul comenzii dvs. va rog sa solicitati informatii la 4garden.ro@gmail.com sau la telefon 0258 865 188. Nu sunt in masura sa dau aceste informatii!

va multumesc pentru intelegere :)
 

fdana

Member
Si as dori sa iau cativa trandafiri(5 buc) dar sincer nu o fac din cauza curierului.E tare dezamagitor ca nu putem primi si prin posta(stiu ca implica mai mult efort si timp) dar e mult mai ok pt cei care vor o cantitate mica de produse.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Scrie Dana,aici ce vrei,si daca dl. Lucaci confirma ca au,merg eu sa ti-t iau si ti-i trimit prin posta.
 

fdana

Member
Multumesc Iudit ,as fi dori 1 buc. Hocus-Pocus (dar in oferta nu stiu daca a fost actualizata sau nu ,scrie ca e epuizat) 1buc Osiri si 1 buc Alianz si un Kronenbourg.
 

Roxana Peled

Active Member
Pai Dane, tu vrei sa-ti trimita Iudit din Aiud prin posta cand eu am deja comanda data in care iti aduc si tie un trandafir? :? Te-am intrebat daca mai vrei si altii ...
Si cica femeile sunt "complicate" ... :)
 

dancoman

Member
Roxana Peled a spus:
Pai Dane, tu vrei sa-ti trimita Iudit din Aiud prin posta cand eu am deja comanda data in care iti aduc si tie un trandafir? :? Te-am intrebat daca mai vrei si altii ...
Si cica femeile sunt "complicate" ... :)
ti-am scris ca mai doresc si altii,daca te lasa inima,dar nu mi-ai mai raspuns si atunci nu am vrut sa deranjez!!!(am zis ca ,,ma urasti,, si ...am trecut pe raboj inca un ,,dujman,, cu inima plansa!!..ce sa-i fac,daca n-am noroc in viata!!??...asta mi-s!!!!!) :bolnav: :( ....................................................ehhh,e greu de lucrat cu fetele!!!!! :rofl: :rofl: :rofl: ...(sper sa iti dai seama ca nu-s din aia normalii si sa apreciezi gluma!!) :oops:
 

lucaci.m

Member
fdana a spus:
Multumesc Iudit ,as fi dori 1 buc. Hocus-Pocus (dar in oferta nu stiu daca a fost actualizata sau nu ,scrie ca e epuizat) 1buc Osiri si 1 buc Alianz si un Kronenbourg.
Hocus Pocus nu mai avem in stocul magazinului, Alianz , Osiria si Kronenbourg mai avem! Problema de transport prin posta nu consta in faptul ca este un efort in plus la ambalare sau alt efort! Factorul principal este timpul pierdut la oficiile postale! Cand am lansat magazinul am incercat si aceasta modalitate dar am renuntat automat!

Dar asa cum am spus si in alte postari mai vechi, din primavara rezolvam si problema costurilor de transport!

PS: Deosebit respect pentru doamna Iudit!!! :clap:
 

anasstasia

Active Member
Nu stiu de ce spuneti ca se pierde timp cu expediatul prin posta. Eu am trimis colet din Bucuresti si a ajuns in 2 zile in Iasi. Important este sa nu se expedieze coletul vinerea, pentru ca atunci sta peste weekend la posta, in rest transportul functioneaza foarte bine.
 

gabrielais

Active Member
anasstasia a spus:
Nu stiu de ce spuneti ca se pierde timp cu expediatul prin posta. Eu am trimis colet din Bucuresti si a ajuns in 2 zile in Iasi. Important este sa nu se expedieze coletul vinerea, pentru ca atunci sta peste weekend la posta, in rest transportul functioneaza foarte bine.
Anas, ai fost un caz fericit; dar te asigur ca o corespondenta Iasi-Bacau face 1 saptamana; Iasi-Bucuresti intr-adevar 2 zile; mie mi s-a intamplat sa nu imi ajunga colete si plicuri, angajatii strang din umeri cand ii intrebi..nimeni nu te indruma cui sa adresezi o plangere, ceva...plus statul la cozi si "j-de-mii" de fitzuici de completat, numai babe la ghiseu care parca se lupta cu calculatorul..te fac sa iti sara complet cheful de trimis cu posta... :rofl: eu prefer intotdeauna curierul pt ca stiu ca imi ajunge sigur corespondenta si in caz de vreo intamplare nefericita stiu ca reclamatia va fi luata in considerare si rezolvata
 

anasstasia

Active Member
Eu am primit colete din toata tara si nu au facut mai mult de 3 zile pe drum. Am dat acest exemplu pentru ca a fost cel mai recent. Eu nu am avut probleme cu posta pina acum.
 

lucaci.m

Member
anasstasia a spus:
Nu stiu de ce spuneti ca se pierde timp cu expediatul prin posta. Eu am trimis colet din Bucuresti si a ajuns in 2 zile in Iasi. Important este sa nu se expedieze coletul vinerea, pentru ca atunci sta peste weekend la posta, in rest transportul functioneaza foarte bine.
Cand trimiteti prin Posta un colet probabil ca nu dureaza mult, dar cand sunt zeci sau sute de comenzi este altceva. Credeti-ma ca se pierde foarte mult timp!

va doresc o duminica frumoasa
 
Sus