4garden - Plante la ghiveci, trandafiri, vita de vie

miki70

Active Member
Luciana doresc eu dublura ta de Morsdag. Am vrut sa fac comanda pt cei 3 Morsdag dar nu se mai poate face :(
 

roxanasoare

Member
Eu am facut o comanda de pe 4garden si am primit toate cele, mai putin un pom. Dupa ce am trimis mail in care le-am spus despre ce e vorba, mi-au promis ca a doua zi il voi primi, insa au trecut doua saptamani si nu am primit niciun pom inapoi si nici nu mi-au mai raspuns la mail. De platit, a fost platita toata comanda in avans demult. Am retrimis acum la toate mailurile pe care le-am gasit pe site. Poate aici pe forum ma aude cineva de la ei...cine stie?
 

lucaci.m

Member
Sezonul de toamna 2013

Dragele si dragii nostrii, avem placerea sa va informam ca incepand cu data de 16.09. 2013 magazinul http://www.4garden.ro preia comenzi, respectiv rezervare de produse.

Avand in vedere numarul mare de specii si soiuri de plante, nu putem estima cand demareaza si cat dureaza recoltarea, deoarece depindem de conditiile climatice.

Recoltarea plantelor se poate incepe in momentul maturarii depline si intrarea lor in repaus vegetativ.

Achizitionarea si plantarea se poate face pe tot parcursul repausului vegetative ( aproximativ noiembrie-inceput de aprilie). Toamna se poate planta pana in momentul inghetarii pamantului.

Recoltarea se face in functie de ordinea de plantare si dispunere a speciilor, se efectueaza cu utilaje speciale, ceea ce elimina posibilitatea de a sari de pe un rand pe altul.

Prin urmare clientii care doresc un numar mare si diversificat de specii si soiuri, vor fi nevoiti sa astepte recoltarea tuturor speciilor.

Preconizam ca livrarile diversificate vor incepe la sfarsitul lunii octombrie-inceput de noiembrie.


Cu respect,

Administrator Ciumbrud Plant SRL – Domnul Emeric Bakk
 

laural

Well-Known Member
Multumim Dl .Bakk :hug: chiar am intrat pe site azi noapte. Eu vroiam sa vin pana la Aiud dupa pomi, oare cand ai fi bine sa vin sa gasesc toate soiurile de pomi si trandafiri? La sfarsitul lunii octombrie ? Multumesc
 

lucaci.m

Member
Buna ziua doamnelor,

Asa cum am transmis si mesajul domnului Bakk, este putin de asteptat dar asteptarea va merita, plantele arata foarte bine anul acesta.

Va asteptam cu drag in Aiud!

Pentru orice intrebari va stam la dispozitie la nr de telefon: 0258865188 sau prin e-mail ne puteti scrie la 4garden.ro@gmail.com!

Multumim
 
Sus