25 septembrie 2010, ziua curateniei generale in Romania

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Am aflat din media ca se pregteste o zi de curatenie generala in Romania. Ideea mi s-a parut extrem de interesant si am inceput sa caut informatii pe internet. Asa am ajuns sa aflu ca aceasta va avea loc pe data de 25 septembrie 2010. Foarte multe informatii interesante veti gasi pe acest site http://www.letsdoitromania.ro/ inclusiv modalitatile prin care orice om din tara asta se poate implica in aceasta actiune. Evident este nevoie de voluntari. Daca veti cerceta in amanunt situl veti vedea si care sunt conditiile impuse. In cateva cuvinte va fac eu un rezumat: voluntarii se inscriu prin forumular electronic, acestia se organizeaza in echipe cu minim 5, maxim 10 membrii, este de preferat ca acestia sa aiba mijloc de transport pentru ei dar si pentru gunoaiele pe care le vor aduna, deci o masina tip dupa sau papuc ar fi de preferat.
 

irinabv

Active Member
Moderator
Foarte interesant. Am vrut sa ma inscriu ca membru dar vad ca imi cere numele leaderului de grup? Persoana de contact inca nu vreau sa fiu :) Poate sunt eu obosita acum dar mai citesc maine dimineata. Ar fi interesant sa ne adunam noi pe zone si sa participam impreuna. Ce ziceti? Am eu o remorca de 4 metri pe care stiu sa o conduc :rofl: deci putem sa strangem multe gunoaie :wink:
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Mai intai trebuie sa se inscrie liderul grupului, care va fi in acelasi timp si persoana de contact. Cine vrea sa participe la aceasta actiune va trebui sa se organizeze putin si abia apoi sa se inscrie.
 
Sus