Bujori 2

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Bujorii...plantele de top ale lunii mai.
Sunt frumosi .
Daca vrea cineva vreunul roz si are de dat unul rosu-grena...sunt gata sa dau surplusul.
Desi se face tufa mare pentru o gradina mica in care vrei sa inghesui de toate :D dar...chiar mi-ar placea.
 

adrianam

Well-Known Member
Nu stiu cum s-ar putea desparti, dar trebuie avut grija ca portaltoiul sa nu ia toata hrana altoiului si sa il usuce!
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
In principiu trebuie dezgropat complet, trebuie vazut cit de buna e radacina celui arbustiv si apoi trebuie detasat cu un cutit portaltoilul in asa fel incit si unul si altul sa fie afectati cit mai putin.

E totusi cam mic bujorul tau arbustiv, eu l-as mai lasa citiva ani. Se vor descurca unul langa altull.. eu am 3 in situatia asta si nu e o problema.
 
Ultima editare:

adrianam

Well-Known Member
Este bine daca se bujorii se suporta reciproc. La trandafiri nu prea am intalnit situatia asta.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Pana la toamna oricum nu ai ce face.Atunci ii scoti si vezi ce e acolo...altfel cum vrei sa stii sa ii separi, nu?:gandit:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Bujori arbustivi: astia sint ultimii doi in primavara asta..




Bujori Ierbosi: (a cincea poze este cel arbustiv)






 
Ultima editare:

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Lemon chiffon este in primul post, poza numarul 8.

Sint 3 feluri de galbeni in acest ultim post, Sequestered Shunshine -cel simplu , kinko - cel foarte plin si probabil Garden Treasure cel care inca nu e deschis complet dar se vede ca e dublu.
 
Ultima editare:

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Claude, parca nu e High Noon.... seamana mai mult cu un itoh....
 
Sus