Furnizori crizanteme

LadyBug

Well-Known Member
Multumesc.

Din oferta lor, imi plac
ANNECY®
YOUKO Ambre
SANTOSH®
TATOU®
TONIO®

DERLEI® Peach
New York

Mai vor si altii soiurile astea?
 

monika 82

Well-Known Member
Mie imi plac:
youko ambre
pip deli
santosh
tatou
tonio
bislet
saffina
anastasia dark bronze
freitas
dar sunt deschisa si la alte varietati propuse de dvs!
 
Ultima editare:

claude

Well-Known Member
Moderator
daca nu rezista nici iarna e cam greu cu ele. Poate doar sa le faci un solar mic.
.
Sunt pentru zona climatica 7, merg pana la max. -17 grade. Partea buna e ca toamna, dupa inflorire, pot fi taiate scurt si depozitate intr-un beci rece sau intr-o alta incapere neincalzita, unde sa nu scada temperatura mult sub 0 grade. Eu le tin in beci, la intuneric, unde am 2-3 grade iarna.

monika , si pe lista mea se regasesc Anastasia Dark Bronze si New York! Si ma uit imediat cum le cheama pe celelalte care mi-au placut
 

LadyBug

Well-Known Member
Imi cer scuze, eram prin magazine si nu am vazut mesajele. Oricum, vad ca toate pe care le alegeti sunt frumoase, asa ca voi renunta la cele care nu sunt alese de mai multe persoane. Trebuie sa ne strangem destul de multe, ca nu avem ce face cu cate 50-100 de fire o singura persoana.
 

raven

Member
Eu as alege:
Amira®
Barca®
Pip Deli®
Tonio®
Zembla® Lime
Santosh®
Tatou®


Evident ca renunt la varietatile pentru care nu sunt suficienti amatori :) Si pot sa completez lista cu ce alege majoritatea
 

geodezia

Well-Known Member
pai pina acum cu Adryanam si Sananaria daca participa si ele suntem 8 nu se pune problema le impartim intre noi
deci pina acum
YOUKO Ambre
SANTOSH®
TATOU®
TONIO®
New York
bislet
anastasia dark bronze
pip deli
diego rouge
sunt cele comune
 
Ultima editare:

LadyBug

Well-Known Member
Ai niste crizanteme superbe, monika, iar eu nu sunt fan crizanteme :) dar tot imi par frumoase

Eu nu vreau asa multe din fiecare soi, adica undeva la 5 mi-ar ajunge, daca se stang multe persoane, daca nu, atunci voi fi nevoita sa cumpar mai multe dintr-un soi. Sau poate renunt la unele si adaug altele, in functie de majoritate. Bine ca avem timp sa ne strangem.
 

belisima

Well-Known Member
Lady, nici eu nu prea le dadeam atentie( de parca nu exista viata intre octombrie -martie:rofl: dar anul asta am vazut o curte super colorata la sf de noiebrie si m-am gandit" ia uite ce frumos !" , bine, si vremea a fost prielnica anul asta!imi asum sa ma plimb si cu ele prin beci :rofl:)
 

LadyBug

Well-Known Member
Sus