Clematite partea IV

nina77

Member
Multumesc doamnelor :hug:
Andreya, Vienetta e de la Maria.E o clematita superba, daca mai are pe stoc, merita sa o iei.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
La mine Vienetta e printre putinele care nu au rezistat peste iarna in primul an de la plantare, restul toate nu au avut probleme....

Clematis: Kingfisher si Rebecca
 
Ultima editare:

nina77

Member
Foarte frumoase sunt si ale voastre! Geo, mi-am propus sa-i fac Vienettei peste iarna un fel de musuroi din crengi macinate si sper sa reziste peste iarna.
Frumoasa momentului in gradina mea, Miss Bateman
 

adrianam

Well-Known Member
Foarte frumoasa Miss Bateman. parca nu am vazut nici o alta clematita care sa se umple de flori ca asta!
 

geodezia

Well-Known Member
incet incet Lady
nu cred ca aprotejat-o d-l Popescu pt ca are cald la dinsu in zona nu este asa frig precum la noi
 

elianna

Well-Known Member
Foarte frumoase chiar daca sunt micute. Or sa mai creasca.
Dar sunt putin suparata pe voi, cei din sud.:-D Ati oprit tot soarele si toata caldura la voi si prin nord n-a mai ajuns aproape nimic:tavalit: Cum sa infloreasca si la noi astfel de minunatii ;-)
 

popescu gp

Well-Known Member
Eu nu protejez clematitele si anul acesta am mutat una cu ceva balot de pamant intr-un alt loc definitiv si vad ca i-a priit;regret ca nu mai am denumirile clematitelor ,dar multe au fost luate de la Europa din Arad cu ani in urma.
 
Sus