Diverse aranjamente cu suculente

tzep

Well-Known Member
Moderator
Gomez, reusit aranjament, felicitari! :clap:
Blitz, pe ideea "n-a dansat decat o vara", merge, asa ca pentru primavara viitoare iti poti face un plan de aranjament! :idea:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Felicitari Adina! :clap: Inca odata ne-ai demonstrat ca bunul gust domneste in jurul tau! :visator:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Ce frumos Adina!
Azi-primavara,in acest ghiveci de lut am infipt cativa lastari de diferite suculente.Pe zi ce trece arata tot mai bine:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Chiar ca arata bine! M-am convins inc-o data ca suculentele in aer liber ....chiar si plouate arata super! :D
 

magda

Active Member
Moderator
Foarte frumoase aranjamentele voastre fetelor ! Iza cumva echeveriile sunt de la mine ? Mi se par tare mari.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
le-am facut si eu o sedinta foto la citeva.Primul aranjamnet este in vechea strecuratoare alba :oops:
 

IZA

Active Member


Nu-s chiar aranjamente dar voiam sa va arat o parte din suculentele mele. :wink: Cam inghesuite dar la toamna le mai raresc .
 

alfa

Active Member
Vad ca nu a mai postat lumea pe aici.... dar eu inca mai am boala aranjamentelor cu suculente.

Revin si cu poze, dar pana atunci poate treceti si voi la fotografiat pe ale voastre :D
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Chiar de nu am mai postat pe aici nu inseamna ca am scapat de "boala". Daca am lasat doi ani in pace amestecurile pe care vi le-am prezentat atunci, intre timp ghivecele au devenit neincapatoare si era necesara o rearanjare. Asa ca acum vreo luna am socotit ca e necesar s-o iau de la capat si iata ce a iesit (am amestecat doar suculente hardy -sempervivum si sedum fiind singurele la dispozitia mea -, caci ma intereseaza numai aranjamente strict de exterior):





Se pare ca tocmai rau nu am facut intrucat voi vedea o prima floare de sempervivum. :D
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
A mai trecut un an si combinatiile au trecut tare bine de iarna.


Unele plante s-au cam inmultit asa ca au trebuit rarite.

Cum am reintinerit tufa preferata de sedum sieboldii, am profitat de surplusul de plante pentru cateva noi aranjamente care dau pe timpul iernii o nota vesela gradinii.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Tot timpul am admirat aranjamentele tale, felicitari! :clap: :indragostit:
 
Sus