OBI

Sash

Active Member
Am fost azi. Dezamagire totala. Aglomeratie, agitatie, nebunie... iar din marile oferte anuntate la flori nici urma. Am auzit ca au avut succes la deschidere dar un magazin serios care a facut ceva studii de piata inante de lansare trebuia sa prevada asta. Ca daca tin eu minte bine si IKEA a batut toate recordurile cand s-a lansat la noi, dar asta nu inseamna ca la 3 zile de la deschidere batea vantul prin rafturile lor.
Dezamagire totala si in privinta tipurilor de flori. Absolut nimic deosebit.
 
eu am fost la Viena si nici acolo n-am fost impresionata de plante ci mai degraba de auxiliarele in intretinerea plantelor.asa mi-aduc aminte.
 

blueheart_d

Member
la Oradea s-au pregatit bine. au avut la promotie phale cu 9.99 lei/buc. raftul nu apuca sa se golesca. si la 3 zile aveau orhidei. mie imi place si am fost multumita in ziua deschiderii. acum urmeaza Bricosrore. prezenta obligatorie!! :)
 
pentru orhidee au nota 10.la Breaza a aparut prima orhidee la florarie.e o Miltonia,cred, cu flori deschise toate 80ron.
 

narcisab

Member
blueheart_d a spus:
la Oradea s-au pregatit bine. au avut la promotie phale cu 9.99 lei/buc. raftul nu apuca sa se golesca. si la 3 zile aveau orhidei. mie imi place si am fost multumita in ziua deschiderii. acum urmeaza Bricosrore. prezenta obligatorie!! :)

si eu am luat 2 phale. chiar au avut toate culorile si pretul mi se pare foarte bun. in + am vazut multi barbati care le luau de cadou :D
si eu astept brico, desi cred ca in prima saptamana va fi bataie
 

Sash

Active Member
Azi am mai fost o data - am zis sa-i mai dau o sansa :) si nu-mi pare rau. Tocmai adusesera flori...multe...orhidee si cactusi multe/multi si superbe/superbi. Si foarte ieftini - conform ofertei
 

Sash

Active Member
Intre metro si real berceni. In spatele hornbach-ului. In loc sa faci dreapta si sa intri la hornbach si selgros, mergi inainte si faci dreapta la prima intersectie si mergi pana vezi metro.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Cind va mai duceti pe acolo mai dati si voi de stire ce anume au,ce preturi.......ati devenit secretoase rau. :(
Noroc cu Sash ca altfel ne trezim cu forumul plin de plante si nu stim de unde provin :evil:
 

melu

Member
Buna dragelor, si eu am fost ieri si nu mi-a atras atentia decat phalele la 9.99 lei albe si mov. si poisentia. In rest mai erau si alte plante dar nu ceva deosebit, si am vazut ca aveau si turba acida (pt cei interesati). Cam slabut dupa parerea mea. Mai multe plante si mai frumoase aveau in Metro ( alaturi)
 
Sus