Gommer

iza1202

Member
http://www.kwekerijgommer.com/

Astazi mi-a sosit coletul :wink: si reiau un pic istoricul.

Dupa cum v-am mai spus, comanda am facut-o pe 27 martie. Au raspuns greu, abia pe 17 aprilie dar nici eu nu i-am "deranjat" cu vreun email:

Dear Miss/Mister C
Your order is ready for shipment.
We have added an acknowledgement in PDF-file.
After receiving the invoice amount we will ship the plants
the first Monday or Tuesday after.
Please state with your payment our Debtor- and order number.
Our IBAN and BIC code are right under in the page.
Since the end of last year we also have the possibility to pay by
Paypal. In this case you have to add 4.2% up to the totalamount for the
charges from Paypal. In this this will be a amount of € 109.07.
The address for Paypal is gommer.hj@hetnet.nl
With kind regards,
Jolanda and Hendrik Jan Gommer

Valoarea facturii (6 hibi) este de 104,68 euro din care transportul este 23,75 euro
Desi au prins exact perioada asta proasta pe drum, cu saptamana libera, au fost ambalati astfel:
Am pus langa cei 6 magnifici :) un pet de 2l sa va dati seama cat de maricei sunt. Unul are si boboc, daca nu ar fi stat atat pe drum poate ar fi si-nflorit :D
 

iza1202

Member
Da Cornelia, d-ra e mai palida decat in prezentarea de pe site dar ii dau circumstante atenuante avand in vedere stresul emigrarii :rofl: .
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Intensitatea culorii oricum mai variaza. Ori ea a stat cateva zile fara lumina chiar in timp ce se forma bobocul. E de inteles.
 

Amadeo

Member
Tocmai am facut o comanda de niste pelargonium, passi, si vreo 4 hibi. Din pacate am sosit cam tarziu, si nu am mai prea avut ce alege...........dar ceva tot am ales. Acum astept sa imi trimita nota de plata :) si sa vad ce o sa se intample.
 

Amadeo

Member
Ia priviti ce raspuns am primit in urma unui mail pe care l-am trimis:
"Dear Bodici,

You can add some more plants to your first order. From your first order I know that Exoniensis is not on stock no more

On 12 cm pot but only is a small cutting in a 5,5 cm pot.

I’m amazed that I got an order from Romania today after the Dutch beat your national team yesterday with 2-0.

With kind regards,

Hendrik Jan Gommer"
 

Amadeo

Member
Cred ca vroia sa para o replica intepatoare, dar la asa replica, asa raspuns au primit. Acum astept comanda..... :)
 

ve_roni

New Member
Amadeo,

ai primit deja plantele? in ce stare sunt? ma bate gandul sa fac si eu o mica mare comanda.
 

Amadeo

Member
Nu, pt ca nu au mai dat nici un raspuns. mi-au mai scris un singur mail in care spuneau ca nu mai au toate plantele pe stoc, dupa care nimik...........pauza. nici eu nu le-am mai scris, pt ca am hotarat sa astept pana la toamna cand o sa aibe varietati noi............si o sa fie si temperatura mai acceptabila pt transport.
O sa anunt cand o sa fac comanda, si.............cine stie, poate se strange de o comanda in grup.
 

vivi23ro

Member
cit este bucata? eu am nimerit numai catalogul. si acolo nu a vazut ca scrie, se face vreo comanda la comun? :oops:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nu intra acolo unde-i catalogul ci la Webshop.Apare pretul la fiecare bucata in parte.
 
Sus