Reactii la colectii

kriss

Member
sunt absolut superbe, desi nu este nici o noutate asta si mai ales venind din partea ta.
 

kriss

Member
tu vrei sa ne imbolnavesti de "mania violetelor" mai mult decat suntem deja. :rofl:
am deja 24 de ghivece cu violete ale mele + 3 ghivece cu violete ale mamei + multe frunze primite recent si puse la prins. inca nu mi-au inflorit decat cateva violete, dar avand in vedere faptul ca majoritatea dintre ele le am doar de 3 luni cred ca in stilul asta casa mea se transforma in scurt timp in sera.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Intocmai.

Acestea sunt cele 45 de varietati mature care au inflorit anul trecut si am reusit sa le pozez. Pe langa ele mai exista 2 pepiniere si un album de achizitii proaspete inca neidentificate. Alte poze cu variatii sezoniere de culoare gasiti in albumele Violete standard, Chimere si Mini. Adresele le aveti mai jos.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Multumesc. Mai am mult pana sa-l ajung pe Rob, dar daca o tin asa inca vreo 5 ani, poate am o sansa :mrgreen: Pana una alta, astept pepinierele la interval. :wink:
 

mycka_rose

Member
le ador, sunt minunate si cred ca incet incet, imi voi transforma si eu garsoniera in sera!
Te felicit, am aflat acum cateva zile de pasiunea ta(google nu pleaca niciodata in concediu), si cum internetul face minuni, am ajuns aici! :*
 

bibacj

Member
Minunate Cornelia sa o tii tot asa... Eu ma bucur ca acasa nu le merge prea bine si ca la serviciu mi-au limitat spatiul pentru ca altfel nu ma putea opri.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Din fericire pentru mine la birou am un pervaz grozav. Am dus acolo kohlerii, cactusi si stapelii (e fereastra insorita).
 

Roxana

Active Member
Cornelia, mama usor cu pozele ca umpli topicul :rofl: Ai o colectie de violete superbe. Sa-ti triasca!
 

Ioana

Member
Felicitari Cornelia pentru "copilasi". :)
Desi nu ma mira dimensiunea familiei de violete pe care o ai, nu pot sa nu ma mir, in general, de ce frumuseti pot exista in lumea asta, in floricelele astea mici dar spectaculoase.

Sa te bucuri de ele!
 
Sus