Clematite, trandafiri, hemerocallis...

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

clematite

Well-Known Member
cristinaf a spus:
Buna Maria,
Ai vesti despre lista cu trandafirii disponibili in primavara pe care ii vei putea aduce?
Mi-a ramas gandul la un 'Darlow's Enigma' si ma gandeam ca poate mai primesc... poate si un 'Rinascimento'...

O sa stiu mai multe saptamana viitoare, plec sambata. O sa ii sun de acolo ca de aici, deja am sarit calul cu tel. :aoleu:
 

Dea

Active Member
Maria, am vazut in albumul tau de pe sunphoto, lista de clematite disponibile pentru 2013.

Lista mea este urmatoarea:
1. A.G. - C. Maidwell Hall;
2. A.G. - C. Constance;
3. C. Louise Rowe;
4. C. Utopia.;
Nu am gasit specificata procedura de comanda-plata, perioada aproximativa de livrare etc.
 

clematite

Well-Known Member
Dea a spus:
Maria, am vazut in albumul tau de pe sunphoto, lista de clematite disponibile pentru 2013.

Lista mea este urmatoarea:
1. A.G. - C. Maidwell Hall;
2. A.G. - C. Constance;
3. C. Louise Rowe;
4. C. Utopia.;
Nu am gasit specificata procedura de comanda-plata, perioada aproximativa de livrare etc.
Livrarea se face dupa 15 martie 2013
La pretul continutului coletului, se adauga taxele postale (5-10lei, in functie de greutate si volum), cheltuieli de ambalare (5-10lei, in functie de marimea si coletului) si 4 lei comision bancar daca plata nu se face direct la banca Transilvania.
PLATA SE FACE CU 7-10 ZILE IN AVANS, IN CONT BANCAR. LIVRAEA SE FACE DUPA CONFIRMAREA PLATII, PRIN POSTA SAU CURIERAT, LA CERERE. Nu trimit ramburs.
 

Dea

Active Member
Iti multumesc mult pentru raspuns!
Atunci, in perioada apropiata livrarii vom relua discutia privind comanda, iar daca voi dori sa mai adaug ceva la lista, in limita stocului disponibil, presupun ca va fi posibil.
 

clematite

Well-Known Member
Dea a spus:
Iti multumesc mult pentru raspuns!
Atunci, in perioada apropiata livrarii vom relua discutia privind comanda, iar daca voi dori sa mai adaug ceva la lista, in limita stocului disponibil, presupun ca va fi posibil.
Acum, daca iti mentii lista, o consider comanda, si le consider rezervate, bine?
Astept date de contact
 

Dea

Active Member
Sigur ca da! :D Imi mentin lista referitoare la clematite!
Mai astept sa vad si lista trandafirilor D. Austin, disponibili in 2013.
Datele de contant le voi transmite pe p.m.
Iti multumesc!
 

gabrielais

Active Member
Maria, te rog mult daca gasesti pe undeva trandafirii Angela , Marie Curie, Caramella si Astrid Grafin von Hardemberg te rog sa ma ai in vedere; multumesc!
 

clematite

Well-Known Member
gabrielais a spus:
Maria, te rog mult daca gasesti pe undeva trandafirii Angela , Marie Curie, Caramella si Astrid Grafin von Hardemberg te rog sa ma ai in vedere; multumesc!
Saptamana viitoare o sa fiu acolo si o sa stiu mai multe. :cool:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Iti iei zborul spre alte zari, clematito? Si ce se intampla cu puisorii din solar?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Hopa, pai ce treaba-i asta, sa-l abandonezi singur ba in Polonia ba in Romania? :rofl: Pana cand ramai in strainataturi?
 

clematite

Well-Known Member
Am ajuns cu bine. In Polonia ninge, dar se circula bine.
Aviz celor care merg si trec prin Ungaria si Slovacia-e plin de politie, si de controale.
In Ungaria ne-a oprit politia si ne-a controlat, de rutina iar in Slovacia am platit amenda ca am avut 141 km/ora.
Si nu am vazut niciodata atata politie pe drum.
Acum va las :cascat: :hug: :rose:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus