Ruelia

cornelia

Fondator
Membru staff
De fapt vroiam sa va spun ca am plantat de curand un lastar. Si a inflorit inainte sa-l plantez. Asa, cat a stat in paharul cu apa. Mi-e ciuda ca n-am apucat sa pozez floarea ca sa v-o arat. Sper sa se prinda. Lastarul, nu floarea. :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
m-a onorat si ea cu doua flori.Ciudat dar una a cazut imediat dupa inflorire :? ea vad ca rezista :D
 
D

dyayzh

Guest
Gabiutza..frumoasa floare. Am impresia ca cineva la care tin multtttt mi-a dat si mie un puiut :? Creste si cred ca o sa ma bucure spre toamna si pe mine cu o floricica. Multumesc!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:giggle: asa sa fie!Pacat insa ca dureaza atit de putin ca sa te poti bucura de frumusetea ei.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
S-a prins lastarasul dar n-a crescut prea mult si alta floare n-a mai facut. Stau cu ochii pe el.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mai decorativa mi se pare prin frunze decit prin florile care le face.Nu zic ca nu sunt frumoase dar faptul ca dureaza "o clipire ".........
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ani spunea ca "scuipa" semintele in toate partile.Eu nici nu am apucat sa le vad in formare.Am controlat-o special si am urmarit-o dar nu am observat formindu-se nimic.
Oare de ce???
Nu ca sunt chioara :rofl: .....alta explicatie as vrea :tavalit:
 
D

dyayzh

Guest
Eu am ruelia ca a ta Gabiuta...dar floarea a tinut asa putin ca nici timp de pozat nu am avut :cry:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Da.Asa tine.Cit clipesti dintr-un singur ochi :rofl: .Ca avatarul meu :)

Aniiiiiiiiii................a facut pastai si am cules si seminte.Am fost pe faza :mrgreen:
 
Sus