Recapitulare infloricioasa 2011 (lalele).

lelia

Well-Known Member
In asteptarea primaverii,haideti sa ne amintim de frumoasele noastre lalele :visator:
Imi doresc sa vad toate lalelele egradinarilor laolalta
:visator:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Ne bagam si aici dar numai cu astea ca nu am poze cu ele de anul trecut,numai de acum 2 ani si nu se pune!
 

miki70

Active Member
Nu-s foarte spectaculoase dar m-am bucurat de ele pentru prima data anul trecut. In anii anteriori mi le furau copii.











 

lelia

Well-Known Member
Da ,ca doar sefa aduna bulbii cu cosul ....multe si deosebite !!!!! :visator:

Miki sunt foarte frumoase! mai ales cea galben cu mijlocul negru :visator:

Abia astept primavara !!
 

miki70

Active Member
Lelia aceea avea un parfum deosebit, mi-a placut si mie foarte mult. Am mai avut unele rosu/ciclam cu petale ascutite care din pacate vad ca nu le-am facut fotografii.

Sefa nota 10 cu felicitari, sunt superbe.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
sunt minunate toate :clap:

Cornelia a 2-a de pe primul rand cine e, tulipa humilis pulchella cumva (cea alba cu mijloc albastru) ? De-ti pica in mana vreun cos de bulbi de-astia ma abonez si eu la cativa :oops:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Vaaai ce frumuseti!
Numai una si una insa Cornelia ne-a luat pe toti cu minunatiile detinute.
Tineti-o tot asa fetelor!

Cateva si de la mine:






 

ghia_don

Active Member
Bravo fetelor, aveti frumuseti una si una!! :)
Mie mi-au disparut multe lalele anul trecut, nu pentru ca mi le-ar fi furat cineva, ci pentru ca ori n-au mai iesit, ori au degenerat si au iesit niste chircituri...si asta numai din vina mea, ca n-am umblat niciodata la ele, chiar daca intentia a existat :oops: ..
Acum le admir pe ale voastre si imi fac planuri pentru toamna urmatoare :) ..
 

elenafles

Active Member
Cata frumusete. :visator: M-ati facut sa visez si sa-mi doresc sa vina primavara odata :cry:

Cateva si de la mine :D









 

cornelia

Fondator
Membru staff
Claude da ea e. Daca o sa am ocazia, sigur. Vorbim.
Merci pentru rasfat. Intre timp am mai luat cateva soiuri care au ajuns in toamna pe fatada gradinii. Sa vedem in primavara ce-o sa iasa.
 

elipopa

Active Member
Superbe!
Le-am grupat si eu intr-un album, din pacate perioada maxima de inflorire am ratat-o anul trecut ca am ramas fara aparat foto!!
astept cu nerabdare primavara aceasta , ca am luat soiuri noi in toamna!!
pana atunci , depanam amintiri!

http://elipopa.sunphoto.ro/LALELE_2011
 
Sus