Ravel

elipopa

Active Member
trandafir superb, floare foarte mare, parfum puternic, asemanator cu double delight, frunze verde deschis, fara spini, potrivit pentru buchete, dureaza mult floarea!! e divin!!

 

dancoman

Member
mi se pare ciudat,al meu nu are parfum(1-2 puncte din 10)....chiar pe HMF este dat fara parfum...!?
 

dancoman

Member
seamana foarte mult cu cel al lui Ana,cu mentiunea ca la deschidere maxima are forma de cupa,si parca nu isi pierde culoarea(am mai multi Ravel)....trebuie sa invat cum sa postez pe-aici!!!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Dan ! asa arata la mine cind e deschis



pe hmf e dat fara parfum si e o singura poza ,care nu seamana deloc cu ce am eu ,oare al meu nu e Ravel ? :?


off : Ma bucur foarte foarte mult ca esti aici pentru ca ai multi trandafiri deosebiti :) vreau cit mai multe poze :D
 

bebe Iris

Active Member
off topic: Dane, de pe sunphoto nu poti posta poze, doar copiezi un link catre poze si il inserezi in text. Dar este foarte bine si asa.
 

dancoman

Member
bebe Iris a spus:
off topic: Dane, de pe sunphoto nu poti posta poze, doar copiezi un link catre poze si il inserezi in text. Dar este foarte bine si asa.
......ma intereseaza daca pot pune direct in acest site si ...daca da,de ce marime???....caci am vazut multe poze pe care proprietarii le-au mutat si nu mai apar!Mi se pare mai corect sa punem direct!
 

bebe Iris

Active Member
nu se poate din pacate...buna observatie, ar trebuie facut in asa fel incat sa ramana pozele, chiar daca albumele utilizatorilor sufera modificari
 

Rose

Active Member
Am si eu ceva asemanator, cu parfum foarte puternic, roz-movuliu cumparat drept Passion!
 

dancoman

Member
NicoletaDaniela a spus:
Am si eu ceva asemanator, cu parfum foarte puternic, roz-movuliu cumparat drept Passion!
.....Passion este Passion,intradevar mov-rozuliu,cu parfum mediu(6-7 din 10 puncte)este tot un Th....dar nu este Ravel!
 

dancoman

Member
elipopa a spus:
bine ai venit printre noi , Dane! o sa innebunesti multa lume cu rozele tale!!
...multumesc de primire,....lasa ca ce am vazut pe la cateva persoane de pe aici m-a facut sa cred ca ....ma fac de ras!!:rofl:)mi-as dorii sa am mult mai multe,din pacate sunt presat de spatiu...si finante!!:)
 

elipopa

Active Member
Nu mai face pe modestul!!
poti sa-ti maresti colectia prin schimburi cu forumistii, de spatiu te descurci matale :) :)
referitor la Ravel, eu sunt tare multumita de el, s-ar putea sa nu fie Ravel, avand in vedere ca voi ziceti ca nu trebuie sa fie parfumat :?
Mie imi place de mor si abia astept sa vina vara sa vad in al doilea an in gradina mea cum se comporta!
 

dancoman

Member
elipopa a spus:
Nu mai face pe modestul!!
poti sa-ti maresti colectia prin schimburi cu forumistii, de spatiu te descurci matale :) :)
referitor la Ravel, eu sunt tare multumita de el, s-ar putea sa nu fie Ravel, avand in vedere ca voi ziceti ca nu trebuie sa fie parfumat :?
Mie imi place de mor si abia astept sa vina vara sa vad in al doilea an in gradina mea cum se comporta!
...chiar am inceput sa caut,te rog sa mqa mai lasi ceva timp,caci am inca ceva (alti) de cautat....la mine a devenit o manie sa aflu numele rozelor!! :D :eek: :idea:
 
Sus