Muscate pe balcon - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

armeana

Member
Roxana ,muscata care o am eu,este la noi in familie de zeci ce ani,binenteles am reinoito punand puisori,este un roz deschis,batuta si sunt suparata ca nu vrea sa faca flori
 

AngelEyes

Member
Foarte mult conteaza si pamantul....daca le puneti sol prea greu cum am facut eu,vor inflori de 2-3 ori pe vara :x Pamantul de flori cu putin nisip e numai bun pentru muscate.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Frumoase Gabi :D .
Cele puse in gradina s-au dezvoltat cel mai bine la mine.Au crescut mult,s-au "infoiat", arata foarte bine.O sa le pozez si eu sa le laud ca chiar merita dragutele :)
Cele curgatoare din jardiniere......... :? nu stiu,parca nu le merge grozav.Infloresc,nu zic nu, dar....e ceva ce nu le place.Nu sunt bogate,nu umplu jardiniera.Soare au,apa cita le trebuie.... :(
 

zamfira

Member
De ce le curgatoare nici eu nu sunt prea multumita . Nu au cascada aia de flori ..Poate ca conteaza si soiul
 

albela

Active Member
Eu zic ca nu. Poate dincontra, avand in vedere ca ploua direct pe ele :? . Nu am mai avut pana acuma muscate din astea.
 

albela

Active Member
Nu am depistat daunatori iar soare au dimineata pana pe la ora 12. Oricum e ceva care le deranjeaza numai pe ele, caci butoiul e plin de flori si la toate le merge bine :?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus