Identificare Trandafiri

diana999

Active Member
aveti idee ce denumire are? pare sa fie un Remmy Martin dar poate voi stiti mai bine. Trebuia sa fie Virgo, cel putin asa scria pe eticheta.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc mult Gradinar.
Din pacate il am de vreo 12 ani si habar nu am de unde a fost achizitionat.Tatal meu s-a ocupat de cumpararea lor.
Parca totusi nu seamana cu cel din link-ul postat de tine.
:? :? :?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
sunt sanse mari atunci sa nu fie un trandafir cu nume...dar este foarte frumos.
Daca o sa-mi aduc aminte poate te rog prin august/septembrie sa-mi trimiti si mie un butas ca imi place foarte mult :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Cu cea mai mare placere!
Incerc sa va notez si eu undeva ca sa nu uitam.
Voi pregatiti locurile pentru ca se face inalt!
 

FlorentinaS

Member

mymo

Active Member
Arselia,eu nu vad pozele :(
Si daca tot am intrat aici,poate-l recunoaste cineva :D

Poze de anul trecut:

Si pe el(poze de anul trecut)
 

crinutza

Member
Aleynad am si eu asa trandafir ,nu stiu cum ii zice dar imi place la nebunie ,are atat de multe flori....A ajuns la mine de la o vecina cu un socru furios si certat cu florile(suparat foc ca nora in loc de ceapa pune flori a pus mana pe cazma si i-a scos o gramada de flori printre care si trandafirul in cauza;avea cam un metru inaltime ,era prin mai,iunie cred si radacina era ferfenita ,dar s-a prins usor si acum e printre preferatii mei).Vin si cu poze cand va inflori...
 

sarselia

Active Member
Moderator
mymo a spus:
Arselia,eu nu vad pozele :(
Si daca tot am intrat aici,poate-l recunoaste cineva :D

Poze de anul trecut:

Si pe el(poze de anul trecut)
Multumesc Mymo de atentionare.Am modificat eu titlul albumului si din cauza aceasta nu se mai vedeau pozele.Insa am corectat si cred ca acum se vad.

Wooow ce frumuseti ai si tu!Ultimul imi place si mie cel mai mult!Mai ales ca este portocaliu si tare imi place aceasta culoare.

Sa iti traiasca si sa le mearga bine!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Facem,facem cum sa nu?
Trage-ma de maneca si adu-mi aminte in cazul in care uit!
Ce ma bucur!!!
:) :) :) :) :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Sa stii ca asta am zis ca voi face si eu!
Ce vrei nici eu nu mai sunt chiar o pustoaica.... :rofl: :rofl: :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mymo a spus:
Arselia,eu nu vad pozele :(
Si daca tot am intrat aici,poate-l recunoaste cineva :D

Poze de anul trecut:

Si pe el(poze de anul trecut)
Mymo ! ultimul sunt aproape sigura ca e Westerland ! cind florile sunt deschise de citeva zile se deschid f putin la culoare ? parca sunt de sticla ? sau ma rog ceva de genul :oops: nu stiu cum sa ma expim :oops: asa a fost a mea anul trecut la prima inflorire http://sannamaria.sunphoto.ro/trandafir ... k/18312814 florea era deschisa de vreo trei zile cind am facut poza !
 
Sus