Huernia zebrina

cornelia

Fondator
Membru staff
Uraaaaaaa! Infloreste stapelia aceea de care va povesteam ca are boboc mare. Sunt asa in extaz pentru ca s-a deschis bobocul sub ochii mei. Cum se va deschide complet trece la pozat. Se mirau colegii de ce topai eu prin birou. :rofl: :rofl: :rofl:
 

marean

Active Member
E minunat sa fi martor la deschiderea unei flori,parca ar fi un miracol care se deschide in fata ochilor tai!
Felicitari si asteptam poze !
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Astazi a aratat asa:



Maine am sa-i fac toaleta (a avut lanosi) si o pozez cu floarea deschisa complet, sper. Azi toata ziua am pandit-o dar n-a vrut sa se deschida de tot.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Merci. Mie mi se pare ca floarea e uriasa fata de ce ma asteptam. (nu e clavigera, eticheta e gresita)
 

marean

Active Member
E mai frumoasa ca si clavigera :mrgreen: ,imi place mult gogaltul negru din centru,iar dungulitele sunt adorabile,e o huernie superba,dupa mine :wink: !
 

magda

Active Member
Moderator
este grozava :eek: De unde le iei ?Tare mi-ar place si mie. Pana fac rost ma bucur de ale tale. Sa-ti traiasca si sa faca cat mai multe flori.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai Magda, la mine e problema veche ca sa zic asa. Acum 2 ani si acum 1 an am cumparat din Germania si din Olanda. Acum cateva saptamani am dat peste o doamna aici in Bucuresti de la care am cumparat cateva (a vandut deja ce avea). Asta pe care ai vazut-o, zebrina, cred ca este din cele cumparate din Olanda. Singura care a rezistat, de altfel. Nu pot sa ma inham la niste promisiuni pentru ca toamna poate sa fie fatala. Asa ca tineti pumnii si vedem ce urmeaza.
 

magda

Active Member
Moderator
sa-l ia :evil: de RCs abia astept sa vina sotul meu acasa sa aiba din nou o discutie cu ei. Pe mine reusesc sa ma prosteasca cu teste de banda, viteze si alte minuni . ma scoate din minti viteza internetului. Oricum voiam sa va spun ca una din cele 2 plante de Stultitia hardy are un boboc. Abia astept sa se deschida.Anul acesta si eu am cumparat multe plante (cactusi si suculente) pt. care am mari emotii. Sper sa treaca cu bine iarna si la primavara poate facem schimb -pt. variarea colectiilor :)
 

Simina

Active Member
E la fel cu huernia pe care o cumparasem in iulie de la expozitia de cactusi:



De atunci au dat lanosii si in ea. Dar o tratez. :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Magda ar fi grozav sa iesim cu ele in primavara sanatoase si mari asa incat sa putem taia din ele pentru schimburi.

Da Simina, lanosii astia... :x Treaba e ca la cactusi si suculente sunt (enervanti dar) controlabili. Pe leandri e dezastru.
 

Bridget

Member
floarea e SUPERBA!!! mi-a taiat rasuflarea, si nici macar nu am vazut-o in realitate! cred ca esti foarte mandra de ea! felicitari ca ai facut sa infloreasca asa o minune!
 
Sus