CORAL-furnizor trandafiri

A

Anonymous

Guest
Am vorbit astazi cu ei la telefon,mi-au comunicat ca vor incepe livrarile dupa 8 Martie,functie si de evolutia vremei.Acum ,ei se ocupa de ambalarea trandafirilor.Noutatile vor fi de abia in toamna.
Va rog,daca se poate,sa postati si alti furnizori de trandafiri.
 
A

Anonymous

Guest
Multumesc,ii stiam pe toti.
Mi se pare Coralul,recomandat de tine,tentant.Este cam departe lista cu firme,chiar daca are logica ei.
 

mirelush

Member
mihail-the ex a spus:
Multumesc,ii stiam pe toti.
Mi se pare Coralul,recomandat de tine,tentant.Este cam departe lista cu firme,chiar daca are logica ei.
Coralul nu l-am recomandat ci doar l-am pomenit ca furnizor. Nu am comandat de la ei ( inca ) si nu pot spune cat de seriosi sunt. Au insa o oferta bogata si trandafiri valorosi. :D
 
A

Anonymous

Guest
lasa..stiu...n-am uitat contextul....nu te teme ,nu vin sa-ti cer despagubiri daca aia nu-s seriosi. :)
 

adrianam

Well-Known Member
Am comandat si eu in primavara aceasta 6 trandafiri de la Coral, pentru ca au fost singurii care au primit comanda la sfarsitul lui aprilie.
Trandafirii au venit cu radacina nuda la inceputul lui mai si cateva zile, pana i-am plantat am avut emotii.
Am respectat insa indicatiile lor si cred ca s-au prins toti.
Trei ii am sub supraveghere, sunt plini de frunze iar unul are chiar un bobocel. Ceilalti trei sunt mai la munte, unde voi ajunge in week-end si voi face si cateva poze.
Practic, de la mine au nota zece in acest moment.
 

nicol

Member
coral

eu am comandat 5 buc la inceputul lui septembrie. au sosit pe la sfarsitul lui octombrie. s-au prins toti. undeva dupa 15 aprilie am comandat alti trandafiri. au ajuns la mine pe 10 mai( firma i-a expediat pe 26-27 aprilie), dar au zacut la oficiul postal pana s-au miscat functionarii de acolo. s-au prins si acestia.
 

alfa

Active Member
Cei de la Coral si-au reactualizat site-ul. Au multi trandafiri de vis, preturile mi se par ok si se poate comanda online. Vreau si eu sa lansez o comanda. E cineva, sa-mi spuna din proprie experienta: cum sunt butasii? sunt ok? Puternici? slabuti?
 

adrianam

Well-Known Member
Puii primiti de mine erau bine dezvoltati, cu radacina groasa si multe ramuri (eu am comandat urcatori)
 

alfa

Active Member
Multumesc, pt informatie.

Comand si eu cativa butasi, va anunti cum sunt cand vor sosi. Am inteles ca abia in a doua jumatate a lui octombire ii trimit.
 

alfa

Active Member
Am vazut aceiasi marci: Marchen-rosen si Rigo-rosen la Hornbach. Preturile la cei din urma insa sunt cam de 3 ori mai mari :eek:
 

irinabv

Active Member
Moderator
La Hornbach, cel putin in Brasov, sunt niste preturi nesimtite, uneori pt. niste plante pe care nu le-as lua nici gratis. Am comandat si eu ieri patru trandafiri de la Coral. M-a pus Aghiutza :evil: sa intru pe site-ul lor, si doar am zis ca nu mai vreau trandafiri :x Am luat din cei care ziceau ca sunt deosebit de parfumati: Aloha, Compassion,(astia sunt urcatori), Double Delight si Rosenstadt Freising :visator: La vara sper sa nu mai pot sta in gradina de atata parfum :rofl:
 

Luciana35

Member
Si eu am facut comanda la ei de mai bine de o luna, am primit imediat confirmarea comenzii dar de atunci nimic :?
Totusi eu am solicitat ca modalitate de plata plata prin cont bancar si probabil trebuie sa platesc inainte dar totusi parca nu am incredere. Mie sa nu virez in contul lor banii(si e o suma frumusica, ca nu m-am putut abtine si m-am intins cam mult) si sa astept comanda mult si bine.
 
Sus