COLECTIE CAMIK

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Vai, ce minunatii ai!!! Cattleya rosie m-a cucerit definitiv, e o frumusete! nu ca celelalte n-ar fi si ele superbe dar cattleya mi s-a parut foarte speciala
Nu pot decat sa te felicit sincer :D :clap: :clap:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ce de minunatii!
Superbe toate!
Dar ca si gradinar si pe mine m-a fasciat cattleya rosie.
Sa ai parte de ele si sa fie mereu asa harnicute!
 

ena

Member
Sunt superbe, sa-ti traiasca.
Am observat ca ai perforat ghivecele pe lateral. Le merge mai bine orhideelor asa?
 

Camik

Active Member
Multumesc fetelor!
Ena ,am perforat ghivecele pt. ca scoarta sa se usuce mai rapid iar radacinile sa fie mai aerisite.
Ma bucur ca va place cattleya.Aceasta este a doua ,prima am primit-o degerata si a murit.
:hug:
 

elenafles

Active Member
Vai ce minunatii ai. :visator: Felicitari si sa-ti traiasca. :clap: Cu ce ai gaurit ghivecele?Imi place ideea si as vrea sa o aplic si eu.
 

Dea

Active Member
Vai Camik, ce superbitati ai!!! :visator: Mereu ne incanti cu frumuseti pline ochi de flori!!! Te felicit cu sinceritate!! :clap:
Este extrem de interesanta Cattelya rosie, sa-ti traiasca si sa te bucure mereu cu flori!!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
ioi :eek: ce faine sunt :clap: aia rosie nu stiu ce e ,dar e superba si pe urma cel mai mult imi plac vacutele :)
 

Camik

Active Member
Elena ,am perforat ghivecele cu o teava cu diametrul mic (8mm),incinsa pe aragaz.
Am gaurit cu plantele in ghivece ,nu le-am scos dar cu grija ca sa nu ard radacinile.
 

adite

Active Member
Toate sunt superbe! :clap: Acum ma gandesc sa-mi caut si eu o epicattleya. :gandit:
Am facut si eu gauri in ghivecele in care substratul se usca greu, dar nu asa de mari. Este mai bine sa fie gaurile mari, pentru aerisirea substratului.
 

puffy80

Member
Minunate !!!!! Ajung si eu la concluzia altor fete, cred ca le faci tu ceva, vraji sau altceva, prea sunt frumoase toate. :D Nu vii si pe la mine sa vorbesti putin cu ele? :)
 

Camik

Active Member
Suna ca o invitatie...,mai bine fac o vraja ca daca vin la tine ,plec cu flori cu tot... :rofl:
Or sa infloreasca si ale tale . :hug:
 

mikiduzza

Member
camik, de fiecare data cand iti vad florile raman fara cuvinte! :visator: :indragostit: :clap:
toate sunt minunate, deosebite!! dar cea mai cea e cattleya rosie.. :) :oops:
felicitari din tot sufletul :hug:
 
Sus