Camelii E-gradini inflorite

D

dyayzh

Guest
Aha..asta e smecheria. Pun o vorba la moderatoare sa-mi puna 10 poze din pozitii diferite :rofl:
 

ghia_don

Active Member
Dya, nu mai plinge...ca daca te uiti mai bine, a ta are cele mai multe flori :wink: ...asa ca le-ai intrecut pe toate :rofl: ..
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu sunt inflorite dar azi au primit mingierea primelor raze de soare primavaratec si un mic dus :



De azi incolo, timp de vreo luna de zile cam asta le va fi locul.Soarele este soft
:) adica molcut :mrgreen: si le face numai bine.
Apoi cind se va inteti puterea lui le voi muta.
Succes cu ale voastre!
 

lelia

Well-Known Member
Sunt superbe ! ce le place rasfatul!
Sa-ti traiasca si sa le vedem inflorite cat mai curand !
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Gabiuta a spus:
Nu sunt inflorite dar azi au primit mingierea primelor raze de soare primavaratec si un mic dus
De azi incolo, timp de vreo luna de zile cam asta le va fi locul.Soarele este soft
:) adica molcut :mrgreen: si le face numai bine.
Apoi cind se va inteti puterea lui le voi muta.
Succes cu ale voastre!
Adica deja le-ai scos afara???? nu-i prea devreme? incerc sa ma inspir din experienta ta :wink:
 

mymo

Active Member
Maine o sa le duc si eu pe ale mele la curte,tinand cont ca le-am bagat in casa la mijlocul lunii ianuarie,cred ca vremea de acum e super.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Hai sa punem aici florile cameliilor si sa discutam despre cele la container unde e topicul respectiv .
Deci:


cea din ultima poza nu este a mea.Este de la englez,o gazduiesc eu,este primita recent cu bobocul format si care s-a si deschis ieri.
Mai astept doua la inflorire dar toate la timpul lor. :wink:
 

ghia_don

Active Member
Foarte frumoase, mai ales cea din a doua poza !! :D
Am si eu o slabiciune pentru ele, dar am omorit vreo trei pina acum :( .. mai am multe de invatat dupa cum vad...
 
Sus