Acalypha

lelia

Well-Known Member
E prima data cand vad aceasta planta ,oare pe ce lume traiesc :? :oops:
Gabiuta e foarte interesanta .Imi pare bine ca ti-sa implinit dorinta .Sa ai grija de ea si s-o inmultesti :D
 
Atunci traim in aceeasi lume,deoarece si eu vad pentru prima oara aceasta planta :oops: Intr-adevar e frumoasa si interesanta!
 

daisy111

Active Member
Si eu ma numar printre fetele ce au vazut pt prima data aceasta frumusete!!!! :oops: Defapt la mine e ceva firesc,cred :? ,pt ca inca nu am descoperit fff multe flori. :oops:
Foarte frumoasa Gabiut,sa-ti traiaca!!!! :hug:
 
D

dyayzh

Guest
Ce fraiera am fost :cry: La pensiunea unde am stat, undeva intr-o tavita afara cresteau niscavai plante si printre ele 2 acaliphe mici dar inflorite. Nu eram sigura ce sunt, caci oricumerau trecute la capitolul "buruieni" de catre patroana pensiunii :cry:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu se prinde de loc greu Fleur.............. :D .

Dyaaaaaaaaaa.............la primul semnal un pui e al tau :)

Mie numai reptans(sau repens) imi place :oops: :oops: :oops: nu dati cu ghimpi .Acum si spanioloaica normal ca seamana leit doar ca are alta culoare :)
 

Fleur

Active Member
Foarte frumoasa este a ta Tina!
La mine s-au prins abia vreo 3 fire din vreo 10 cate am avut si din astea mi-a ramas numai cea din poza ca celelalte s-au uscat cat am fost plecata. Voi incarca sa mai pun la prins cand voi putea sa tai din asta ca imi place tare mult planta asta.
 

Tina

Active Member
Multumesc.. a mea isi schimba culoarea si petele in functie de cit soare are.. si, trebuie sa ma laud cu ea, are deja 2 ani...miine-poimiine o dau la gradinita.. :) :)
 

Fleur

Active Member
A mea nu bea asa multa apa iar pozitia ei este la lumina fara sa o atinga soarele. Cea care s-a prins creste frumos dar ma asteptam sa prind mai multe din cati lastari am avut.
 
D

dyayzh

Guest
Poate mai trag o fuga pana la Gura Humorului sa culeg "buruiana" cu tot cu radacini :evil:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mymo ,sunt tare faine moatzele alea rosii, nu-ti vine sa le zmotocesti? :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
A mea a luat un avint nebunesc in ultimele doua saptamini:
....stati sa o scuip de deochi:ptiuuuuuuuuuuuu :tavalit: :tavalit: :tavalit:
 
Sus